акварел, 45x35, подписана
Негови платна имат галерии в Плевен, София, Русе, Видин и много колекционери в страната. Оставил е много свои работи по света - във Ватикана, Италия, Чехия, Полша, Иран, Сърбия, Дубай, Финландия и др. Бил е на пленери в Пилзен и Честухова. Когато нарисувам 10 хил. картини, ще мога спокойно да си ида, поставил си е лимит той. Учил се е от най-големите майстори - на композиция от Микеланджело, на богатство на атмосферата от Рембранд, от Рафаело, Леонардо, Гоя...
Освен художник Георги Борисов е бил и педагог. Преподавал на деца в читалище "Съгласие" и бившия пионерски дом в Плевен. Гордее се с учениците си, посветили се на изкуството като Пламен Пенов, Валери Петров (не поета). Казва за себе си, че е добър познавач на световната литература. Другата му страст е пеенето. Заради родствени връзки с голямата оперна прима Катя Попова е надарен и с глас. Най-често му идва импулс да отвори гърло като си пийне.
Разностранните му дарби не свършват до тук. Освен, че е "майстор художник", той се занимава и с дърворезба. Правил е реставрации и репарации в историческите музеи до театъра, в с. Гривица. Както и графики за Регионалния исторически музей в Плевен. Участвал е в изработването на мозайката на стоматологията.
В картините на Георги Борисов присъстват много коне. Те го връщат в детството му в с. Згалево. Не може да не го провокира и жената като "център на живота". Пейзажи, композиции, натюрморти, графики - не се ограничава в изразните средства. Картината зрее в съзнанието му като плод. Всичко, което се докосне до ума му, го изобразява. Странно нещо е човекът, не престава да се диви Жоро, който по природа е човеколюбец. Дразнят го лошите нрави на съвремието ни, цъфтящата омраза, завистта. От всичко това се спасява сред малкото си приятели и чрез най-любимата му жена в живота - живописта.
|